filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2000
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
18 listopada
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
Robyn Kershaw
nominacje
Chopper
(2000)
Michele Bennett
Faceci w butach
(2000)
Hilary Linstead
Lepsze niż seks
(2000)
Bruna Papandrea
,
Frank Cox
Najlepsza aktorka
wygrane
[Pia Miranda]
Pia Miranda
jako Josie Alibrandi w filmie
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
nominacje
Susie Porter
Lepsze niż seks
(2000)
Julia Blake
Niewinność
(2000)
Rachel Griffiths
Szansa mojego życia
(1999)
Najlepszy aktor
wygrane
[Eric Bana]
Eric Bana
jako Mark Brandon "Chopper" Read w filmie
Chopper
(2000)
nominacje
Sam Worthington
Faceci w butach
(2000)
David Wenham
Lepsze niż seks
(2000)
Steve Bastoni
Najszczęśliwsze lata wojny
(1998)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Andrew Dominik]
Andrew Dominik
Chopper
(2000)
nominacje
Kate Woods
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
Jonathan Teplitzky
Lepsze niż seks
(2000)
Pip Karmel
Szansa mojego życia
(1999)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Greta Scacchi]
Greta Scacchi
jako Christina Alibrandi w filmie
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
nominacje
Elena Cotta
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
Kris McQuade
Lepsze niż seks
(2000)
Sacha Horler
Żona do wzięcia
(2001)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Simon Lyndon]
Simon Lyndon
jako Jimmy Loughnan w filmie
Chopper
(2000)
nominacje
Sam Neill
Moja matka
(2000)
Martin Henderson
Największa szansa
(1999)
Terry Norris
Niewinność
(2000)
Najlepsza aktorka w filmie telewizyjnym lub miniserialu
wygrane
[Noni Hazlehurst]
Noni Hazlehurst
jako Eloise w filmie
Waiting at the Royal
(2000)
nominacje
Essie Davis
Halifax f.p.
(1994)
Rebecca Gibney
Halifax f.p.
(1994)
Joey Kennedy
Waiting at the Royal
(2000)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Anne Phelan]
Anne Phelan
jako Monica Taylor w serialu
Something in the Air
(2000)
za odcinek "We Will Remember Them"
nominacje
Sophie Heathcote
Grass Roots
(2000)
za odcinek "The Whole Year"
Rhondda Findleton
Grass Roots
(2000)
za odcinek "Late July 4.00pm to 10.30pm"
Anita Hegh
Stingers
(1998)
za odcinek "Men In The Dark"
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Faceci w butach
(2000)
Cezary Skubiszewski
Sean po krótkim pobycie w Sydney wraca do rodzinnego Newcastle, gdzie zakłada zespół stepujących facetów.
nominacje
Chopper
(2000)
Mick Harvey
Lepsze niż seks
(2000)
David Hirschfelder
Najszczęśliwsze lata wojny
(1998)
Carlo Giacco
Najlepsza reżyseria dramatu telewizyjnego
wygrane
Grass Roots
(2000)
Peter Andrikidis
za odcinek "The Whole Year"
nominacje
Halifax f.p.
(1994)
Ken Cameron
za odcinek "A Person Of Interest"
Something in the Air
(2000)
Richard Jasek
za odcinek "We Will Remember Them"
Waiting at the Royal
(2000)
Glenda Hambly
Najlepsza scenografia
wygrane
Faceci w butach
(2000)
Murray Picknett
Sean po krótkim pobycie w Sydney wraca do rodzinnego Newcastle, gdzie zakłada zespół stepujących facetów.
nominacje
Chopper
(2000)
Paddy Reardon
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
Stephen Curtis
Lepsze niż seks
(2000)
Tara Kamath
Najlepsze kostiumy
wygrane
Faceci w butach
(2000)
Tess Schofield
Sean po krótkim pobycie w Sydney wraca do rodzinnego Newcastle, gdzie zakłada zespół stepujących facetów.
nominacje
Chodliwe tematy
(2000)
Louise Wakefield
Najszczęśliwsze lata wojny
(1998)
Emma Hamilton Lawes
The Wog Boy
(2000)
Paul Warren
Najlepsze osiągnięcie w rzemiośle telewizyjnym
wygrane
Ostatni brzeg
(2000)
Roger Ford
Sally Shepherd (II) za dekorację wnętrz
Po wojnie atomowej australijski rząd wysyła łódź podwodną na biegun północny w celu zbadania wysokości promieniowania.
nominacje
Halifax f.p.
(1994)
Brent Crockett
za zdjęcia do odcinka "A Person Of Interest"
Ostatni brzeg
(2000)
Martin McGrath
za zdjęcia
Władca zwierząt
(1999)
Mark Wareham
za zdjęcia do odcinka "The Last Unicorn"
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Faceci w butach
(2000)
Steve Mason
Sean po krótkim pobycie w Sydney wraca do rodzinnego Newcastle, gdzie zakłada zespół stepujących facetów.
nominacje
Chopper
(2000)
Geoffrey Hall
,
Kevin Hayward
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
Toby Oliver
Najszczęśliwsze lata wojny
(1998)
John Brock
Najlepszy aktor w filmie telewizyjnym lub miniserialu
wygrane
[Andy Anderson]
Andy Anderson
jako Monica Taylor w serialu
Halifax f.p.
(1994)
nominacje
Nicholas Eadie
Halifax f.p.
(1994)
Simon Baker
Secret Men's Business
(1999)
Joel Edgerton
The Secret Life Of Us
(2001)
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Geoff Morrell]
Geoff Morrell
jako Col Dunkley w serialu
Grass Roots
(2000)
za odcinek "The Whole Year"
nominacje
Geoff Morrell
Grass Roots
(2000)
za odcinek "Late July 4.00pm to 10.30pm"
Rhys Muldoon
Grass Roots
(2000)
za odcinek "Late July 4.00pm to 10.30pm"
Tom Long
Wielka odmiana
(1998)
za odcinek "How Much Greener Was My Neighbour`s Valley"
Najlepszy dramat telewizyjny dla dzieci
wygrane
Eugenie Sandler P.I.
(2000)
Margot McDonald
nominacje
Bzik i inni
(1989)
Patricia Edgar
Thunderstone
(1999)
Jonathan M. Shiff
Najlepszy dźwięk
wygrane
Faceci w butach
(2000)
Ian McLoughlin
,
David Lee
,
Laurence Maddy
,
Andrew Plain
Sean po krótkim pobycie w Sydney wraca do rodzinnego Newcastle, gdzie zakłada zespół stepujących facetów.
nominacje
A Wreck
(2000)
Bronwyn Murphy
,
Julius Chan
,
Liam Egan
,
Phil Judd
Chopper
(2000)
John Schiefelbein
,
Frank Lipson
,
Steve Burgess
,
Glenn Newnham
Magiczna wyprawa
(2000)
Dave Eggins
,
Julius Chan
,
Liam Egan
,
Les Fiddess
,
Phil Judd
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Confessions of a Head Hunter
(2000)
Sally Riley
nominacje
Flowergirl
(1999)
Cate Shortland
Kulli Foot
(2000)
Brendan Fletcher
The Extra
(1999)
Darren Ashton
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
American Beauty
(1999)
Dan Jinks
,
Bruce Cohen
Przechodzący kryzys wieku średniego mieszkaniec przedmieść Lester Burnham zakochuje się w koleżance swojej nastoletniej córki.
nominacje
Być jak John Malkovich
(1999)
Steve Golin
,
Vincent Landay
,
Michael Stipe
,
Sandy Stern
Szósty zmysł
(1999)
Kathleen Kennedy
,
Frank Marshall
,
Barry Mendel
Wszystko o mojej matce
(1999)
Agustín Almodóvar
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor
wygrane
[Chris Haywood]
Chris Haywood
jako Col Dunkley w serialu
Stingers
(1998)
za odcinek "Men In The Dark"
nominacje
David Field
Grass Roots
(2000)
za odcinek "Late September"
Daniel Daperis
Stingers
(1998)
za odcinek "Forced Perspective"
Aaron Blabey
Stingers
(1998)
za odcinek "Second Chance"
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka
wygrane
[Lois Ramsey]
Lois Ramsey
jako Col Dunkley w serialu
Grass Roots
(2000)
za odcinek "Late September"
nominacje
Deborra-Lee Furness
Wielka odmiana
(1998)
za odcinek "Hungi Jury"
Natasha Novak
Wielka odmiana
(1998)
za odcinek "How Much Greener Was My Neighbour's Valley"
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Brat
(2000)
Adam Elliot
Adam powraca wspomnieniami do dzieciństwa w rodzinnym domu, skupiając się głównie na postaci swojego brata.
nominacje
Full Circle
(2000)
Adam Head
Leunig: Tricks
(2000)
Andrew Horne
The Way of the Birds
(2000)
Sarah Watt
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
Ostatni brzeg
(2000)
John Edwards
,
Errol Sullivan
,
Greg Coote
,
Jeffrey M. Hayes
Po wojnie atomowej australijski rząd wysyła łódź podwodną na biegun północny w celu zbadania wysokości promieniowania.
nominacje
Halifax f.p.
(1994)
John Hugginson
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
The Secret Life Of Us
(2001)
John Edwards
,
Amanda Higgs
Waiting at the Royal
(2000)
Richard Keddie
,
Andrew Wiseman
Najlepszy montaż
wygrane
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
Martin Connor
nominacje
Chopper
(2000)
Ken Sallows
Faceci w butach
(2000)
Jane Moran
Szansa mojego życia
(1999)
Denise Haratzis
Najlepszy odcinek serialu dramatycznego
wygrane
Grass Roots
(2000)
John Eastway
za odcinek "The Whole Year"
nominacje
Grass Roots
(2000)
John Eastway
za odcinek "Late July, Friday 4pm To 10.30pm"
Grass Roots
(2000)
John Eastway
za odcinek "Late September"
Wielka odmiana
(1998)
Sally Ayre-Smith
za odcinek "Hungi Jury"
Najlepszy odcinek serialu dramatycznego emitowanego przez długi okres czasu
wygrane
Cena życia
(1998)
Jo Porter
za odcinek "Valley of the Shadow: Part 1"
nominacje
Cena życia
(1998)
Jo Porter
za odcinek "Dead On Time"
Something in the Air
(2000)
Ros Tatarka
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
za odcinek "Movers and Shakers"
Something in the Air
(2000)
Ros Tatarka
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
za odcinek "We Will Remember Them"
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Dziewczyna do wzięcia
(2000)
Melina Marchetta
nominacje
Chopper
(2000)
Andrew Dominik
Magiczna wyprawa
(2000)
Simon Hopkinson
,
Harry Cripps
,
Greg Haddrick
Najlepszy scenariusz dramatu telewizyjnego
wygrane
Grass Roots
(2000)
Geoffrey Atherden
za odcinek "The Whole Year"
nominacje
Grass Roots
(2000)
Geoffrey Atherden
za odcinek "Late July 4.00pm to 10.30pm"
Halifax f.p.
(1994)
Anne Brooksbank
za odcinek "A Person Of Interest"
Something in the Air
(2000)
Katherine Thomson
za odcinek "We Will Remember Them"
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Brat
(2000)
Adam Elliot
Adam powraca wspomnieniami do dzieciństwa w rodzinnym domu, skupiając się głównie na postaci swojego brata.
nominacje
Confessions of a Head Hunter
(2000)
Archie Weller
,
Sally Riley
Gate
(2000)
Peter Carstairs
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Żona do wzięcia
(2001)
Stavros Kazantzidis
,
Allanah Zitserman
Ethan romansuje z rosyjską emigrantką, której próbuje pomóc w uzyskaniu stałego pobytu.
nominacje
Lepsze niż seks
(2000)
Jonathan Teplitzky
Moja matka
(2000)
Mark Lamprell
Szansa mojego życia
(1999)
Pip Karmel
Wyróżnieni w roku 2000
Grass Roots
(
5/13
)
Dziewczyna do wzięcia
(
5/9
)
Faceci w butach
(
5/8
)
Chopper
(
3/10
)
Ostatni brzeg
(
2/3
)
Brat
(
2/2
)
Halifax f.p.
(
1/8
)
Something in the Air
(
1/5
)
Stingers
(
1/4
)
Waiting at the Royal
(
1/4
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.